Aktuality

Přečtěte si, co je nového v našem Domově.

Úvodní fotografie článku

Přednáška o Irsku

Ve čtvrtek 3. listopadu  od 15 hodin u nás v kinosále proběhne cestovatelská přednáška o Irsku cestovatelů Jirky a Dáši, kteří už u nás byli s povídáním a promítáním o Albánii. Srdečně zveme!

Úvodní fotografie článku

Koncert souboru TrioArtoNuovo

Srdečně vás zveme na koncert TrioArtoNuovo, který se bude konat ve čtvrtek 29.9. od 14 hod na terase Domova Borová (při špatném počasí uvnitř) Magdaléna Friedel Malá, soprán Anna Paulová, klarinet Tomáš Hojdysz, klavír Nově vznikající soubor TrioArtoNuovo sopranistky Magdalény Friedel Malé, klarinetistky Anny Paulové a klavíristy Tomáše Hojdysze je unikátní spojení sopránu a klavíru se světem klarinetu. Pro toto obsazení vznikla řada skladeb světoznámých mistrů W. A. Mozarta, F. Schuberta, L. Spohra. Posluchači se mohou těšit také na řadu soudobých kompozic a netradičních aranžmá. Trio navázalo širokou spolupráci i se současnými skladateli mladé generace, jako je například Soňa Vetchá nebo Matouš Hejl, kteří přímo pro ně komponují nové skladby.

Úvodní fotografie článku

Ježek bez jablíčka

Srdečně vás zveme na program Ekocentra Nyctalus o ježcích. Můžete se  seznámit se základní biologií a ochranou ježků. Prezentace živého ježečka s možností kontaktu, zodpovídání dotazů. Program se uskuteční ve čtvrtek 8.9. od 14 hod v atriu Domova Borová.

Úvodní fotografie článku

koncert kapely Blek Flek

Úvodní fotografie článku

koncert tria Šíchových-Stakhov 21.7.

Trio rodiny Šíchových-Stakhov (Josefína a Nora Stakhov: housle a klavír           Alice Šíchová: viola a klavír) vás srdečně zve na koncert,      který se bude konat   ve čtvrtek 21. 7. ve 14:30 zazní např. Mozartova Sonata C-dur, Bachova Sarabande, Reidingův koncert pro housle, ale také několik nových písniček od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Na závěr si společně zazpíváme  Okolo Hradce

Úvodní fotografie článku

Máme nové stroje na cvičení

V zadní části areálu jsou pro naše klienty nově umístěny cvičební stroje: rotoped pro zábavné a efektivní procvičování lýtkových a stehenních svalů, zvyšování pohyblivosti dolních končetin a kloubů; efektivní kardiovaskulární cvičení šlapadlo pro posilování lýtkových a stehenních svalů, rehabilitace dolních končetin, regenerace oslabených svalů a pohyblivosti kloubů; zlepšení krevního oběhu a koordinace nohou     stroj pro procvičování a protahování ztuhlých svalů ramen a zad stroj pro posilování, rozvoj a zlepšování svalů ramen; zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí stroj pro posilování svalů horních končetin a zlepšování ohebnosti a pohyblivosti ramenních kloubů; vhodné pro rehabilitaci hybnosti ramen Bližší informace ke správnému používání cvičebních pomůcek vám rád poskytne náš rehabilitační pracovník, pan Tomáš Barbora.